top of page
Notebook Dried Plants

Not Ettiklerimiz 

Serbestiyet yazarı Güzin Sarıoğlu ile Aygen Aytaç'ın filmler, kitaplar, düşünceler, ilişkiler üzerine fikir alışverişleri... 

Screen Shot 2022-03-18 at 22.34.16.png

01

Arkadaşlık 

Salgın yüzünden bunca zamandır kapalı kalan insanların, artık arkadaşlarıyla buluşmayı bir külfet olarak gördüklerini ortaya koyan bir araştırma sonrası, arkadaşlığın nasıl bir şey olduğunu hatırlatmak isteyen Aygen Aytaç, Serbestiyet haber sitesi yazarlarından Güzin Sarıoğlu ile 'arkadaşlık nedir, arkadaşlığın mutlulukla ilişkisi nedir, kimlerle neden arkadaş oluruz, neden arkadaşlığımızı keseriz' gibi konuları ele alıyor. Dinlemek için yandaki kutuya tıklayınız. 

02

Maço erkek mi sakin erkek mi döngüsünden çıkış

Aşk mı, sevgi mi? ‘Selvi boylu’ maço İlyas mi, Asya’nın çocuğuna babalık edebilecek, İlyas kadar heyecan vermeyen fedakar Cemşit mi? Niye hepimiz şu iki seçenekli soruya takılıp kalıyoruz? Ya İlyas ya Cemşitten, sevgi emek mi değil mi’den öteye geçemiyoruz? Aygen Aytaç, Sebestiyet yazarı Güzin Sarıoğlu ile birlikte, Selvi Boylum Al Yazmalım filminin sonunda kalbini İlyas’ta bırakarak, ‘güvenilir’ bulduğu Cemşit’i seçen Asya’yı ve onun gibi ikilemde hisseden birçok kadını ve hatta erkeği, bu kısır döngüden çıkarmaya çalışıyor. Dinlemek için fotoğrafa tıklayınız. 

Screen Shot 2022-03-18 at 22.35.24.png
Screen Shot 2022-03-18 at 22.48.48.png

03

Dünyayı Kafasında Taşıyanlar

“Türkiye evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olmak imkânı vermiyor.” Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bu cümlesinden yola çıkarak hazırlanan bu podcastte, Güzin Sarıoğlu ve Aygen Aytaç, hiper gündem takibinin, risk algımızdan rüyalarımıza kadar bizleri nasıl etkilediğini, nasıl hayata aktif olarak katılmaktan alıkoyduğunu, üstelik bunu yaparken, bizleri nasıl daha da kutuplaştırdığını ve bundan çıkış yollarını tartışıyor. Dinlemek için yandaki fotoğrafa tıklayınız. 

04

Acaba bu sefer ne konuşacaklar? 

Pek yakında yayında...

bottom of page